Ako môže mentor pomôcť?

15.12.2021

Mentor môže pomôcť posúdiť silné a slabé stránky študenta, rozvíjať nové zručnosti a pomôcť pri plánovaní a implementácii krátkodobých a dlhodobých cieľov. Často môže poskytnúť novú perspektívu, pomôcť pri skúmaní alternatívnych možností a potenciálnych prekážok; a tak pomáhať hľadať nové spôsoby prekonávania výziev a problémov. zdroj: https://nationalmentoringday.org/facts-and-statistics/ 

Tu sú 4 hlavné spôsoby, ako vám mentor - sestra môže pomôcť: 

Kariérne poradenstvo 

Váš mentor vie o oblasti ošetrovateľstva viac ako vy. Môže vám poskytnúť informácie a rady, ktoré vám pomôžu vyhnúť sa chybám. Bude vám môcť pomôcť nasmerovať vašu kariéru smerom, ktorý chcete. Okrem kariérneho poradenstva môžu byť mentori tiež dobrým zdrojom pre vytváranie sietí, spájajú vás s inými zdravotníckymi pracovníkmi a pomáhajú vám nájsť pracovné príležitosti. 

Riešenie problémov 

Ak máte problémy so špecifickými ošetrovateľskými úlohami alebo máte problém zosúladiť svoj pracovný a osobný život, váš mentor vám môže pomôcť nájsť cestu cez niektoré z problémov, ktorým čelíte. 

Emocionálna podpora 

Dobrý mentor vám bude k dispozícii, keď sa budete cítiť ohromení, zmätení alebo neštandardní. Niekedy je pekné mať sympatické ucho. 

Pomáha budovať dôveru 

Pozitívne afirmácie vám môžu pomôcť rozpoznať váš talent a pomôcť vám potvrdiť vás. Môže vám ukázať, že váš pokrok je na správnej ceste, napriek akýmkoľvek problémom, ktorým ste čelili. 

zdroj: https://www.charlenedimond.com/what-exactly-is-a-nurse-mentor/